Baklava Desenli Saclar

Baklavalı Sac olarak tabir edilen baklava desenleriyle formlanmış ürünlerdir.

Baklavalı saclar düz siyah saclara bir alternatif olarak tasarlanmıştır. Pek çok kullanım alanı olan baklavalı sac, sık sık basamaklarda tercih edilir. Kullanım alanının yaygın olmasının yanı sıra en çok merdiven basamaklarda tercih edilmesinin en önemli nedeni tırtıklı yüzeyi yardımıyla insanların kayıp düşmesini engelleme özelliğidir. Baklavalı sacın bir diğer önemli üstünlük ise düz siyah saclar ile mukavemet dayanıklılığı bakımından karşılaştırıldığında daha dayanıklı olduğunun gözlenmesidir.

Baklavalı saclar kişilerin isteklerine göre boyutsal değişiklikler gösterebilir. Bunların yanı sıra dünyada genel olarak kabul edilen bazı standartlar vardır. Bu standartlara göre üretilen ürünler kaliteleri ve dayanıklıkları bakımından diğer saclardan ayrılır ve müşteri memnuniyeti sağlar.

Euro Kalite : S235JR – S235JR(Cu) – RST37-2

Erdemir Kalite : 3237 – 3281 – 3937

Dış Çap : 600 – 1300 mm

Et Kalınlığı : 2,0 – 10 mm

Kullanım Alanları

Baklavalı sacın deseni, dayanıklı oluşu ve güvenilir bir biçimde kullanmak mümkün oluşu yardımıyla kullanım alanı olabildiğince geniştir. Dekoratif görüntüsü, insanların baklavalı sacı yerlerde ve duvarlarda kullanmayı tercih etmelerine yol açmaktadır. Sahip olduğu tırtıklı yüzey yardımıyla önemli bir diğer kullanım alanı ise yangın merdiveni, yürüme yolları ve rampalardır. Böylelikle bilhassa ıslak zemin gibi tehlikeli koşullar mevcut olsa da insanlar kaymadan bu zeminlerden geçebilir ve herhangi bir güvenlik problemi ortaya çıkmaz.